Hizmet Birimleri
•Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğü

Düzenli Göç Çalisma Grup Baskanligi
Ulusal ve uluslararasi mevzuat hükümleri çerçevesinde yabancilarin ikamet izni islemlerini yapmak, yabancilarin ikamet izni basvurularini degerlendirmek, ikamet izinleri arasinda geçis islemlerini yapmak, ikamet izinlerinin iptali veya reddi ya da uzatilmamasi durumlarini degerlendirmek, vatansiz kisilerin tespit islemlerini yapmak ve bunlarin ikamet islemlerini takip etmek.Türk ve Akraba Topluluklari mensubu yabancilarin is ve islemlerini yapmak.

Düzensiz Göç Çalisma Grup Baskanligi
Kanunun sinir disi etme ve Türkiye’ye giris yasagi islemlerini yürütmek, hakkinda sinir disi etme karari alinan yabancinin idari gözetime alinmasi, geri gönderme merkezlerinde barindirilmasi ve sinir disi edilmesi süreçlerini yakindan takip etmek.

Uluslararasi Koruma Çalisma Grup Baskanligi
Uluslararasi korumaya ve geçici korumaya iliskin is ve islemleri yapmak.

Insan Ticareti Magdurlarini Korumu Çalisma Grup Baskanligi
Insan ticaretiyle mücadele ve insan ticareti magduru tespit ve destek sürecine iliskin kanun ve idari düzenlemelerle verilen görevlerini yerine getirmek.

Uyum ve Iletisim Çalisma Grup Baskanligi
Yabancilarin toplumla karsilikli uyumlarini kolaylastirmak amaciyla sosyal kültürel faaliyetler planlamak ve yürütmek.

Hukuk Isleri Çalisma Grup Baskanligi
Görev alaniyla is ve islemlerden kaynaklanan davalar hakkinda gerekli çalismalari yürütmek, bilgi ve belgeleri hazirlamak ve göndermek.

 •Arastirma, Istatistik ve Projeler Çalisma Grup Baskanligi
Görev alaniyla ilgili veri ve belgeleri toplamak, bununla ilgili il istatistiklerini olusturmak.

Yönetim ve Destek Hizmetleri Çalisma Grup Baskanligi
Il müdürlügünün bütçesini, stratejik plana ve yillik hedeflere göre hazirlamak ve faaliyetlerinin bunlara uygunlugunu izlemek ve degerlendirmek, bütçe kesin hesabi ve mali istatistikleri hazirlamak, temizlik, güvenlik, su, aydinlatma, isitma, onarim, tasima ve benzeri hizmetleri yürütmek.

Ilgili mevzuat çerçevesinde elektronik arsiv dahil dosya açma, dosya birlestirme, dosya alma, dosya güncelleme gibi dosyayla ilgili diger islemleri yapmak.

Geçici Koruma Çalisma Grup Baskanligi

Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:1.8.2016
Paylaş
WS05